6 DÔVODOV PREČO JE ANGLIČTINA TAKÁ DÔLEŽITÁ

Angličtina Bratislava
ROZDIELY MEDZI BRITSKOU A AMERICKOU ANGLIČTINOU
jún 16, 2021
proofreading a korektúry textov v angličtine
DÔLEŽITOSŤ JAZYKOVÝCH KOREKTÚR / PROOFREADINGU V SÚČASNOSTI
jún 16, 2021

Angličtina je jedným z najpoužívanejších jazykov na svete. V súčasnosti sa čoraz viac ľudí navštevuje kurzy angličtiny v rámci štúdia druhého jazyka. Takmer všetky slovenské aj zahraničné školy začleňujú kurzy angličtiny do svojich školských osnov a deti sa začínajú učiť angličtinu mnohokrát už od útleho veku. Aká je však skutočná hodnota schopnosti rozprávať anglicky?


Či už hľadáte novú prácu alebo plánujete cestovať, znalosť angličtiny vám môže iba pomôcť. Môžete ňou konkurovať na medzinárodnom trhu práce a dorozumieť sa s ľuďmi žijúcimi v rôznych krajinách sveta.


Tu je niekoľko dobrých dôvodov prečo by ste sa mali zapísať na kurzy angličtiny.


1. Angličtina je jazykom medzinárodnej komunikácie


Angličtina nemusí byť najviac používaným jazykom na svete, je však jedným z najpoužívanejších jazykov našej planéty. Schopnosť hovoriť anglicky nie je len o komunikácii s rodenými hovorcami angličtiny (tzv. English native speakers ), je to najobľúbenejší druhý jazyk sveta. Ak sa chcete rozprávať s niekým zo zahraničia, je pravdepodobné, že za týmto účelom si obaja zvolíte angličtinu.


2. Angličtina otvára nové príležitosti pre kariérny rast a môže pomôcť zamestnať sa


Štúdium angličtiny môže pomôcť pri hľadaní a získavaní ďalších kariérnych príležitostí na trhu práce. V dnešnej dobe veľa firiem potrebuje zamestnancov, ktorí dokážu sa bez problémov dohovoriť s partnermi a klientmi po celom svete. Veľmi často je preto potrebné nájsť zamestnancov, ktorí hovoria plynule anglicky. Angličtina je jazykom vedy, letectva, IT, diplomacie, vzdelávania a cestovania. Bez ohľadu na typ práce, znalosť angličtiny z vás robí rozhľadenejšiu osobu a zvyšuje vaše šance na získanie dobrej práce či už doma alebo za hranicami.


3. Znalosť angličtiny vám zabezpečí prístup k väčšiemu množstvu informácií dostupných na internete.


Angličtina je mimoriadne dôležitým jazykom online sveta. Schopnosť porozumieť angličtine vám umožní prístup k miliardám stránok s informáciami, ktoré nemusia byť vo vašom rodnom jazyku dostupné. Môžete si prečítať online zahraničné spravodajské články, vedecké práce, fóra či pozrieť videá a filmy zo zahraničia. E-mail je v súčasnosti tiež veľmi častým spôsobom komunikácie ľudí po celom svete. Či už surfujete pre zábavu alebo pre prácu, ak rozprávate anglicky, budete môcť komunikovať s viacerými ľuďmi v online prostredí alebo získate oveľa väčšie množstvo materiálov, ako keby ste surfovali v slovenčine.


4. Angličtina je jazykom médií


Existuje obrovské množstvo kníh, filmov, videí, hier, televíznych programov a populárnych piesní napísaných v angličtine. Ak rozprávate anglicky, nebudete sa musieť spoliehať na preklady a titulky, aby ste si mohli vychutnať svoje obľúbené knihy, piesne, filmy a televízne programy. Sledovanie filmov a videí v anglickom jazyku je tiež dobrým a pútavým spôsobom výučby angličtiny.


5. Cestovanie je oveľa jednoduchšie s dobrou znalosťou angličtiny


Predstavte si, že ste Slovák na dovolenke v Thajsku, zatiaľ čo váš recepčný v hoteli je Španiel. Je 99% šanca, že nebude schopný odpovedať na vašu otázku v slovenčine, ale je pravdepodobné, že bude môcť odpovedať na vašu otázku v angličtine.


6. Angličtina je jedným z najdôležitejších jazykov pre podnikanie


Angličtina je vo svete businessu neuveriteľne dôležitá. Angličtina je považovaná za jeden z najdôležitejších obchodných jazykov. Výskumy z celého sveta ukazujú, že medzinárodná obchodná komunikácia sa najčastejšie vedie v anglickom jazyku a mnoho medzinárodných spoločností očakáva, že zamestnanci ovládajú anglický jazyk. Dôležitosť angličtiny na medzinárodnom trhu nemožno podceňovať - ​​kurzy angličtiny pre vašich zamestnancov môže skutočne zmeniť vaše podnikanie a otvoriť vám úplne nové dimenzie pre vaše podnikanie.


Dôvodov prečo sa zapísať na kurzy angličtiny je ešte o mnoho viac. Neváhajte a zmeňte váš život k lepšiemu prostredníctvom našich kurzov angličtiny.


Buy now