KURZ ANGLIČTINY PRE SENIOROV: NIKDY NIE JE NESKORO

SKUPINOVÉ KONVERZÁCIE S NATIVE SPEAKEROM BRATISLAVA
august 8, 2023
Intenzivne kurzy angličtiny Bratislava
SLOVAK COURSE FOR BEGINNERS BRATISLAVA
október 26, 2023

DÁ SA TO, LEN TREBA CHCIEŤ

Téma, ktorá je stále populárnejšia medzi staršími občanmi - učenie sa angličtiny v pokročilom veku, v čase keď ľudia majú konečne viac času na seba. Mnoho seniorov už rozpoznalo hodnotu znalosti angličtiny ako svetového jazyka, ktorý dokáže otvoriť dvere k novým dobrodružstvám a možnostiam. V dnešnej dobe jazykové školy dokážu ponúknuť kurzy angličtiny aj seniorom prostredníctvom individualizovaných riešení prispôsobených ich potrebám a rýchlosti napredovania. V tomto článku sa pozrieme na dôvody, prečo je kurz angličtiny pre seniorov prospešný a ako môže pozitívne ovplyvniť kvalitu ich života.

KURZ NAGLIČTINY PRE SENIOROV - VÝHODY:


1) Schopnosť komunikácie so svetom

Prostredníctvom kurzu angličtiny pre seniorov sa starším občanom naskytne možnosť komunikovať s ľuďmi z celého sveta. V dnešnom globalizovanom svete je angličtina jazykom medzinárodnej komunikácie. Je to jazyk, ktorým sa rozpráva takmer na celom svete a je základným nástrojom medzinárodnej komunikácie.


2) Schopnosť samostatného cestovania


Seniori, ktorí radi cestujú určite ocenia znalosť angličtiny, ktorá je pre nich obrovskou výhodou. Prostredníctvom angličtiny sa dokážu jednoduchšie orientovať v zahraničí, dorozumieť sa s miestnymi obyvateľmi, nájsť si cestu k rôznym turistickým atrakciám a porozumieť výkladu zahraničných sprievodcov. Kurz angličtiny pre seniorov im otvára dvere k využitiu voľného času na preskúmanie nových nepoznaných miest a kultúr.


3) Stimulácia mozgu

Štúdium nového jazyka, bez ohľadu typ jazyka alebo vek študenta má stimulujúci vplyv pre mozog. Pomáha mu cibriť si kognitívne schopnosti, pamäť a zvyšuje sebavedomie. Seniori si prostredníctvom kurzu angličtiny môžu trénovať mozog a udržiavať ho zdravým a aktívnym prostredníctvom nespočetného množstva cvičení spojených s učením sa nového jazyka.


4) Interakcia s novými ľuďmi


Kurz angličtiny môže seniorom poskytnúť príležitosť stretnúť nových priateľov a budovať vzťahy so spolužiakmi v skupine. Skupinové učenie je príležitosťou na sociálnu interakciu, ktorá môže ľuďom zlepšiť náladu, vyplniť voľný čas a viesť k dlhodobým priateľstvám.


5) Zábava


Výučba nového jazyka je zábavnou aktivitou. Keď začnete angličtine rozumieť, otvorí sa vám obrovská knižnica možností, ako sa zabaviť. Môžete sa pustiť do čítania kníh a článkov v angličtine, sledovania filmov alebo komunikácie s ľuďmi z rôznych kultúr. Je to spôsob, ako si rozšíriť svoje obzory a vychutnať si nový pohľad na svet.


6) Dopomáha k celkovej samostatnosti


Kurz angličtiny dokáže ľuďom v pokročilom veku pomôcť stať sa samostatnejšími. Či už ide o rezervovanie hotelu v zahraničí, nakupovanie, komunikáciu v zahraničí alebo jednoduché surfovanie na internete, angličtina im dáva nástroje na to, aby sa stali nezávislými vo vlastných rozhodnutiach a aktivitách.


7) Komunikácia s rodinou žijúcou v zahraničí

V dnešnej dobe nie je ničím neobvyklým, že sa časť rodiny odsťahuje do zahraničia a deti prípade iní členovia rodiny po slovensky nevedia. Prostredníctvom kurzu angličtiny pre seniorov sa starším občanom naskytne možnosť naučiť sa komunikovať s rodinou po anglicky bez potreby prekladateľa ako medzičlánku komunikácie. Toto je v súčasnosti častou motiváciou pre seniorov k učeniu sa angličtiny.


Určite rozmýšľate, či je vôbec možné naučiť sa nový jazyk v pokročilom veku, ale dôkazy jasne ukazujú, že je to možné a dokonca má množstvo výhod pre samotného študenta, ale aj jeho rodinu. Kurzy angličtiny pre seniorov sú navrhnuté s ohľadom na ich možnosti a rýchlosť napredovania. Sú k dispozícii vo viacerých formách - od tradičných prezenčných foriem v učebniach jazykových škôl, cez výučbu v priestoroch študenta až po online kurzy angličtiny, ktoré seniori môžu absolvovať prostredníctvom počítača jednoduchým pripojením sa cez link. Ak ste senior alebo poznáte niekoho v pokročilejšom veku, kto by mohol mať záujem o kurz angličtiny, neváhajte nás kontaktovať. Vytvoríme im individuálny kurz šitý na mieru. Jedna osoba alebo vlastne utvorená skupina seniorov.

Buy now